درباره ما پترن سفید بنر سمت راست
درباره ما تصویر

درباره ما

درباره ما پترن سفید بنر سمت چپ

از کجا شروع شد؟!

 

گروه ماز از تابستان 1392 با سه معلم ریاضی و فیزیک متوسطه اول و دوم شروع به کار کرد. معلم‌هایی که طی سال‌ها تدریسِ دروسی که از نظر بیشتر مردم دروس اصلی به حساب می‌آمدند، هر کدام جداگانه به این نتیجه رسیده بودند که نوجوان‌هایی که پشت میز و نیمکت‌های کلاسشان نشسته‌اند نیازهای خیلی مهم‌تری دارند. نیاز به یادگیری مهارت‌هایی که در هیچ کلاس درس مدرسه‌ای یاد نمی‌گیرند. مهارت‌هایی مثل مهارت‌های تفکر و مهارت‌های زندگی. خودآگاهی، مدیریت هیجانات، گفت‌وگو، تفکر خلاق و نقاد، حل مسئله، تصمیم‌گیری و …. سال 92 این معلم‌ها در مدارسی متفاوت، کلاس ماز را راه انداختند تا به بهانه آن، به این نیاز فکر کنند.

دغدغه اصلی گروه ماز، نوجوانان بود. می‌دیدند گروه‌های زیادی برای کودکان کار  می‌کنند. همینطور برای بزرگسالان. اما گویا نوجوانان کمتر دیده شده بودند. انگار نگاه جامعه بیشتر این بود که این یک دوره گذار است و فقط باید کمک کنیم تا نوجوانان به سلامت از آن بگذرند. ولی ماز فهمیده بود که در نگاه امروزِ دنیا، نوجوانی «دوران فرصت‌ها»ست و می‌خواست کمک کند بچه‌ها بهترین استفاده را از این فرصت‌ها ببرند. بعد از چند سال کار سخت، ماز به ساختار قابل قبولی از نظر فرم و محتوا رسید و کم کم گروه ماز به فکر توسعه آن  افتاد. در طول این سال‌ها، تیم ماز هم بزرگتر شده بود و در مدارس بیشتری خدمت ارائه می‌کرد. با تیم تسهیلگری بزرگتر و متخصص‌تر. سال 1402 تیم ماز اقدام به تاسیس مدرسۀ مهارت‌آموزی ماز کرد تا فعالیت‌هایش را از نظر کمی و کیفی توسعه دهد.
درباره ما آموزشگاه ماز

امروز مدرسۀ مهارت‌آموزی ماز با تیمی متخصص و باتجربه، به دنبال خدمت‌رسانی به نوجوانان است تا زندگی باکیفیت‌تری را تجربه کنند. مطالعه، تالیف و ترجمه کتاب و مقاله، برگزاری کلاس، کارگاه و اردو، بخشی از خدمتی است که مدرسۀ ماز برای مخاطب نوجوان، و والدین و مربیان نوجوانان به عنوان افرادی که بیشترین تعامل را با آن‌ها دارند، ارائه می‌کند.

ماز، راهبرِ هزارتوی زندگی

تیم مدرسه مهارت‌آموزی ماز

سیده فاطمه شبیری

نرگس لیاقی مطلق

نفیسه ثبات

سمانه کمالی

مطهره رضوانی

فاطمه آذر

زینب بهبهانی

مریم مشایخی

محمد کاشانچی

داوود عباسی

صفورا مقصودی

زهره ثبات

زهرا اخباریه